Torrent Dükkanı, Torrent Oyun, Torrent Film, Torrent Dizi, Full İndir
mod başvuru

İndirme Limiti Kalkmıştır

Forum kuralları!

Merhaba! Forumlarımızda herhangi bir aktivitede bulunmadan önce, forum düzeni ve kalıcılığı için lütfen forum kurallarını okuyunuz.

Forum Kuralları
Bilgi? Sitede Önemli Değişiklik Ve Farklılıklar. Herkesin Okumasında Fayda Var! ["TIKLAYINIZ."]
#BaşvuruYap Yetkili Alımları Başlamıştır! Sitede Görevli Olmak İsteyen Arkadaşlar Konuyu İnceleyebilir, Detaylar İçin: ["TIKLAYINIZ."]
Süper:) VİP Üyelik Ayrıcalıklarından Yararlanmak İçin Buraya! Ömür Boyu VİP Üye Olabilirsiniz Detaylar Konumuzda: ["TIKLAYINIZ."]
Dikkat! Emeklere Karşılık Olarak Konulara Yorumlarını Eksik Etmeyiniz. Kurallara Uymayanlar Siteden Men Edilecektir! Torrentleri Seed Ediniz.!

 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ülkemizdeki Minecraft Yasağına Mojang Ne Dedi?
(Okunma: 755)
TD Suspect Man
#1
Question 
Ülkemizde uzun bir süredir gündemde olan "Minecraft oyunu yasaklansın!" tartışmalarına dair oyunun yapımcı ismi Mojang'dan ilk açıklama geldi.
KKMz7Un.jpg

Platform oyunları arasında PC ve konsol arenasında en çok oynanan oyunlardan biri olan Minecraft, özellikle Türk oyuncuların yakından hatırlayacağı üzere ülkemizde yasaklanmasına ilişkin çalışmalar süre geliyor.


Aile & Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün ortak bir çalışmayla ele aldığı rapor ile birlikte oyunun ülkemizde yasaklanma ihtimali bulunuyor. Oyunun sakıncalı bulunan kısmı ise oyunun şiddet unsurları bulundurması ve gerçeği sanal dünyadan ayırt edememe olarak gösteriliyor.

wSYb8kz.jpg
Yaklaşık bir aydır süren Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün çalışmaları henüz bir sonuca varmadı fakat ülkemizde yaşanan bu olay, özellikle yabancı oyun dünyasında oldukça alay konusu olarak karşılandı. Birçok oyun portalnının binlerce okurunun yanı sıra, editörlerinin bile bu olayı alaycı bir dille ele alması ise bunlardan birkaçı. 


Oyunun yapımcı şirketi olan Mojang'ın yani Microsoft'un GameSpot'a yaptığı açıklamaya gelecek olursak; "Minecraft, insanların arkadaşlarıyla herhangi bir kısıtlama yaşamadan, eğlenceli vakit geçirebildiği bir evren. Evet, bu evrende geceleri ortaya yaratıklar çıkabiliyor fakat bu da oyunun bir parçası. Bu yaratıklara karşı kendinizi savunmanız ve hayatta kalmanız gerekiyor. Ama belirtmeli ki, bu da oyunun bir parçası yani bütünü değil. Bunları yapmak veya yapmamak oyuncunun elinde. Farklı modlar oynayarak oyunun temel unsuru olan yaratıcılık ögelerine de geçilebilir." ifadelerine yer verdi.
Cevapla
 


Anahtar Kelimeler

Ülkemizdeki Minecraft Yasağına Mojang Ne Dedi?, Ülkemizdeki Minecraft Yasağına Mojang Ne Dedi? indir, Ülkemizdeki Minecraft Yasağına Mojang Ne Dedi? Videosu, Ülkemizdeki Minecraft Yasağına Mojang Ne Dedi? online izle, Ülkemizdeki Minecraft Yasağına Mojang Ne Dedi? Bedava indir, Ülkemizdeki Minecraft Yasağına Mojang Ne Dedi? Yükle, Ülkemizdeki Minecraft Yasağına Mojang Ne Dedi? Hakkında, Ülkemizdeki Minecraft Yasağına Mojang Ne Dedi? nedir, Ülkemizdeki Minecraft Yasağına Mojang Ne Dedi? Free indir, Ülkemizdeki Minecraft Yasağına Mojang Ne Dedi? oyunu, Ülkemizdeki Minecraft Yasağına Mojang Ne Dedi? downloadHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi