Torrent Dükkanı, Torrent Oyun, Torrent Film, Torrent Dizi, Full İndir
mod başvuru

İndirme Limiti Kalkmıştır

Forum kuralları!

Merhaba! Forumlarımızda herhangi bir aktivitede bulunmadan önce, forum düzeni ve kalıcılığı için lütfen forum kurallarını okuyunuz.

Forum Kuralları
Bilgi? Sitede Önemli Değişiklik Ve Farklılıklar. Herkesin Okumasında Fayda Var! ["TIKLAYINIZ."]
#BaşvuruYap Yetkili Alımları Başlamıştır! Sitede Görevli Olmak İsteyen Arkadaşlar Konuyu İnceleyebilir, Detaylar İçin: ["TIKLAYINIZ."]
Süper:) VİP Üyelik Ayrıcalıklarından Yararlanmak İçin Buraya! Ömür Boyu VİP Üye Olabilirsiniz Detaylar Konumuzda: ["TIKLAYINIZ."]
Dikkat! Emeklere Karşılık Olarak Konulara Yorumlarını Eksik Etmeyiniz. Kurallara Uymayanlar Siteden Men Edilecektir! Torrentleri Seed Ediniz.!

 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bahar alerjisinden korunmanın yolları
(Okunma: 285)
ђλ¢ҚéĐ
#1
bahar-alerjisinden-korunmanin-iollari.jpg

Mevsimsel alerjiler arasında yer alan ve birçok kişide görülebilen bahar alerjisi, polenlerin artması sebebiyle ortaya çıkan alerjik rahatsızlıklar arasında yer alıyor. Daha çok burun çekme ve hapşırma nöbetleri gibi belirtilerle kendini gösteren bahar alerjisi arasında en yaygın olarak bilineni saman nezlesi. Havaların ısınması ve bahar mevsiminin gelmesi ile birlikte artan bahar alerjisi, ciddi bir rahatsızlık olmamasına rağmen yaşam şeklini olumsuz etkilemesi alerjik sorunları olan birçok kişi için sıkıntılara yol açıyor.
Bahar alerjisinin belirtileri

Polenlerin daha fazla yayılması sebebiyle özellikle rüzgarlı ve kuru havalarda kendini gösteren bahar alerjisi belirtileri şunlardır:

– Burun akıntısı

– Sulu gözler

– Hapşırma

– Öksürük

– Kaşıntılı gözler ve burun
Bahar alerjisinden korunmanın yolları

Eğer bahar alerjisine sahipseniz, bu sorundan tamamen kurtulmanız imkansız. Ancak alacağız basit önlemler ile alerjinin sebep olduğu rahatsızlıkları, hafif şekliyle atlatmanız da mümkün.

– Polenlerin çok yüksek olduğu zamanlarda, kapalı ortamlarda bulunun. Özellikle sabahları polen sayısının yüksek olması sebebiyle dışarıya çıkmaktan mümkün olduğunca kaçının.

– Bahar aylarında alerjenlerden uzak durmak için kapı ve pencereleri çok fazla açmayın. Ortamdaki havayı temizlemek için bu mevsimlerde bir hava temizleyici kullanmaya özen gösterin.

– Islak saçların polenleri toplayan bir etkiye sahip olması sebebiyle, dışarı çıkmadan önce saçlarınızı kurutun.

– Haftada iki kez halılarda ve raflarda hapsolan polenleri, küfleri ve tozları toplaması sebebiyle yaşam alanlarınızı elektrik süpürgesi ile temizleyin. Ancak sıradan bir elektrik süpürgesi toz kaldıracağı için hepa filtre ile donatılmış olmasına dikkat edin. Ayrıcatemizlik esnasında maske kullanmayı ihmal etmeyin.

– Kuru bez ile silinen yüzeylerde alerjenlerin yayılma ihtimali yüksek olacağından, mobilya ve rafların tozlarını alırken nemli ve temiz bir bez kullanın.

Kaynak: http://www.davutsahin.net/saglik/bahar-a..._6046.html
Ara
Cevapla
 


Anahtar Kelimeler

Bahar alerjisinden korunmanın yolları, Bahar alerjisinden korunmanın yolları indir, Bahar alerjisinden korunmanın yolları Videosu, Bahar alerjisinden korunmanın yolları online izle, Bahar alerjisinden korunmanın yolları Bedava indir, Bahar alerjisinden korunmanın yolları Yükle, Bahar alerjisinden korunmanın yolları Hakkında, Bahar alerjisinden korunmanın yolları nedir, Bahar alerjisinden korunmanın yolları Free indir, Bahar alerjisinden korunmanın yolları oyunu, Bahar alerjisinden korunmanın yolları downloadHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi