Torrent Dükkanı, Torrent Oyun, Torrent Film, Torrent Dizi, Full İndir
mod başvuru

İndirme Limiti Kalkmıştır

Forum kuralları!

Merhaba! Forumlarımızda herhangi bir aktivitede bulunmadan önce, forum düzeni ve kalıcılığı için lütfen forum kurallarını okuyunuz.

Forum Kuralları
Bilgi? Sitede Önemli Değişiklik Ve Farklılıklar. Herkesin Okumasında Fayda Var! ["TIKLAYINIZ."]
#BaşvuruYap Yetkili Alımları Başlamıştır! Sitede Görevli Olmak İsteyen Arkadaşlar Konuyu İnceleyebilir, Detaylar İçin: ["TIKLAYINIZ."]
Süper:) VİP Üyelik Ayrıcalıklarından Yararlanmak İçin Buraya! Ömür Boyu VİP Üye Olabilirsiniz Detaylar Konumuzda: ["TIKLAYINIZ."]
Dikkat! Emeklere Karşılık Olarak Konulara Yorumlarını Eksik Etmeyiniz. Kurallara Uymayanlar Siteden Men Edilecektir! Torrentleri Seed Ediniz.!

 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yüksek kafeinli içecekler kalbi olumsuz etkiliyor
(Okunma: 320)
ђλ¢ҚéĐ
#1
iuksek-kafeinli-icecekler-kalbi-olumsuz-etkiliior.jpg

Tüm dünyayı ilgilendiren en önemli ve yaygın sağlık sorunlarından biri olan obezite, her geçen gün artmaktadır. Bu durum bazen kişilerin kendi iradeleriyle bazen de doktorların yönlendirmeleriyle kilo verme isteğini ortaya çıkarmaktadır. Kilo vermek vücut için kolay bir süreç değildir. Bu nedenle hızla zayıflamak için anlık bir formül yoktur. Tek besine dayanan ve “FED diyetleri” denilen rejimler genellikle bu arayışa cevap gibi görünmektedir. Birçok örneği bulunan bu diyetlerin tipik özellikleri; mucizevi bir çözüm olduğu iddiası ile sunulması, genellikle tek besin tüketilerek uygulanması ve bilimsel temellerinin bulunmamasıdır. Bu uygulamalarla kısa sürede kilo verilse de kalıcı kilo kontrolü sağlanamayacağı unutulmamalıdır. Sürdürülebilir olmayan diyetlerle verilen kilolar misliyle geri alınırken vücutta pek çok sistem de olumsuz etkilenmektedir. Yüksek proteinli diyetlerin en tehlikeli yanı, vücutta elektrolit kaybına neden olmalarıdır. Vücuttaki potasyum oranının düşmesi, kalsiyum dengesinin bozulması kalpte ciddi ritim bozukluklarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.
Protein tozları kalp sağlığını tehdit ediyor

Sporcuların ve vücut geliştirme egzersizleri yapan kişilerin sıkça kullandığı protein tozları ve yüksek protein içeren içecekler de kalp sağlığını tehdit etmektedir. Spor yaparken artan protein ihtiyacını doğal gıdalardan almak gerekmektedir.

Enerji içeceklerine dikkat


Gün içinde daha uzun süre uyanık kalmak ve dikkati arttırmak için birçok kişi belirli miktarlarda kafein almaktadır. Bir bardak çay ya da kahve kişiye ciddi bir zarar vermezken, ölçü kaçırıldığında çarpıntı görülebilmektedir. Çay ve kahvenin içindeki kafein miktarı çok da fazla değildir. Enerji içeceklerinde ise çok yüksek oranda kafein vardır. Bu içecekler daha uzun süre uyanık kalmayı sağlarken, kalpte ritim bozukluklarının ortaya çıkmasına da neden olmaktadır. Tüketilen içeceğin içindeki kafein miktarı arttıkça kalpteki ritim bozukluklarının şiddeti de artmaktadır. Enerji içeceklerinin en zararlı tüketim yolu, alkolle karıştırılarak içilmesidir. Enerji içeklerinin alkolle birlikte içilmesi durumda ortaya çıkabilecek tehlikeler; alkolün etkisinin daha az hissedilmesi nedeniyle daha çok alkol tüketilmesi ve yaşam kayıplarına yol açabilecek ritim bozukluklarının ortaya çıkmasını, ciddi kan basıncı düşmelerini tetiklemesidir.

Kalp sağlığını korunmak için dikkat etmeniz gerekenler

– Tüm besin gruplarından ölçülü bir şekilde tüketmeye çalışın.

– Kısa sürede kilo vermek yerine dengeli bir beslenme programı ile uzman kontrolünde ideal kilonuza ulaşın.

– Gün içinde bol su tüketmeye özen gösterin. Aşırı kafein içeren tüm içeceklerden uzak durun.

– Spor yaparken artan protein ihtiyacını protein tozları yerine doğal gıdalarla destekleyin.

– Düzenli kalp kontrollerinizi yaptırın ve kalp sağlığınızı korumak için nasıl beslenmeniz gerektiği konusunda uzman yardımı alın.

kaynak: http://www.davutsahin.net/saglik/yuksek-..._6044.html
Ara
Cevapla
 


Anahtar Kelimeler

Yüksek kafeinli içecekler kalbi olumsuz etkiliyor, Yüksek kafeinli içecekler kalbi olumsuz etkiliyor indir, Yüksek kafeinli içecekler kalbi olumsuz etkiliyor Videosu, Yüksek kafeinli içecekler kalbi olumsuz etkiliyor online izle, Yüksek kafeinli içecekler kalbi olumsuz etkiliyor Bedava indir, Yüksek kafeinli içecekler kalbi olumsuz etkiliyor Yükle, Yüksek kafeinli içecekler kalbi olumsuz etkiliyor Hakkında, Yüksek kafeinli içecekler kalbi olumsuz etkiliyor nedir, Yüksek kafeinli içecekler kalbi olumsuz etkiliyor Free indir, Yüksek kafeinli içecekler kalbi olumsuz etkiliyor oyunu, Yüksek kafeinli içecekler kalbi olumsuz etkiliyor downloadHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi